Czy znasz dietę paleo?

Dzisiejsza dieta różni się znacznie od paleolitycznej diety naszych przodków, którzy pozostali zdrowi i z dala od otyłości. I podczas gdy dzisiaj nie możemy odtworzyć identycznej żywności, jeśli możemy użyć podstaw diety paleolitycznej, aby schudnąć.

Innymi słowy, nie proponujemy całkowitego wyeliminowania rafinowanych zbóż, słodyczy czy niektórych rodzajów żywności przemysłowej, które mamy dzisiaj tylko dlatego, że gdyby tak było, paleo dieta byłaby dziś nierealna, staramy się jedynie wykorzystać podstawy tej diety, aby schudnąć.

poznaj dieta paleo

Podstawy paleolitycznej diety, które możemy wykorzystać, aby schudnąć skutecznie, bez głodu i bez ryzyka dla zdrowia są:

Codziennie chude białka

Białka dają sytość i wymagają od organizmu ciężkiej pracy, aby metabolizować, co wiąże się z wydatkami kalorycznymi na trawienie i plus sytości w tym samym czasie, że ten składnik odżywczy pomaga nam zachować chudą masę w organizmie, który znamy, jest metabolicznie bardziej aktywny.

Dlatego, w celu przestrzegania tej zasady diety paleolitycznej, musimy spożywać codziennie odtłuszczone produkty mleczne, chude mięso i białko jaja, ponieważ pomogą nam one nieznacznie zwiększyć ilość kalorii oferowanych przez białka, coś, co charakteryzuje dietę paleolityczną, gdzie ponad 30% całkowitej dziennej ilości kalorii pochodzących z tego składnika odżywczego.

Nie powinniśmy wstępować do tej proporcji spożycia białka, ale możemy uzyskać 15-20% kalorii z naszej diety, aby schudnąć, o niskiej zawartości kalorii, poprzez białko.

Wysoka zawartość włókna

Paleolityczna dieta spożywane ponad 40 gramów błonnika każdego dnia, jak właśnie osiągnęliśmy rekomendację 25 do 30 gramów, więc, jeśli chcemy schudnąć wprowadzenie w życie tej zasady, musimy spożywać więcej owoców i warzyw na surowo i ze skórą oraz włączyć nasiona i rośliny strączkowe do naszej diety.

Coś fundamentalnego, aby zmienić rafinowane zboża przez integralną, która dostarcza więcej mikroelementów i daje więcej sytości organizmowi.

Zmniejszona obecność dobrych tłuszczów

Tłuszcze muszą być obecne, ale w mniejszych proporcjach do tych, które spożywamy w dzisiejszych czasach i zawsze wybierając te lepszej jakości, ważne jest bowiem, aby używać oliwy z oliwek, ale aby zmniejszyć spożycie smażonej żywności.

Możemy również ograniczyć spożycie kiełbas i wędlin do sporadycznego spożycia i wybrać produkty o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak na przykład szynka serrano lub indyk. Ważne jest również, aby unikać dodawania dressingów i sosów do diety oraz jeść więcej ryb i mniej czerwonych mięs.

I oczywiście, zawsze używaj chudego mięsa, aby włączyć je do naszej diety.

Hydraty nie mogą zaginąć

Mimo że hydraty były obecne w diecie paleolitycznej, w tym czasie nie było rafinowanego lub przetworzonego przemysłowego, tzn. nie było cukrów. Dlatego dziś możemy wcielać w życie tę zasadę nie eliminując hydratów, ale zmniejszając lub moderując spożywane ilości, a przede wszystkim bardzo dobrze wybierając rodzaj żywności, która je zawiera.

Oznacza to, że możemy używać więcej owoców i warzyw, w tym całych ziaren, roślin strączkowych, całych ziaren i pochodnych oraz nie używać cukru do słodzenia, ale jakąś sztuczną substancję słodzącą lub kalorię w jej zastąpieniu.

Tylko woda jako napój

Jak można sobie wyobrazić, w paleolitu nie było soków przemysłowych, napojów bezalkoholowych, napojów alkoholowych lub czegokolwiek podobnego, więc jeśli chcemy wprowadzić w życie podstawy diety paleolitu, aby schudnąć, musimy używać wody tylko jako napoju.

Ponadto, jak już powiedzieliśmy, woda jest głównym napojem jest podstawową zasadą w diecie odchudzającej i będzie bardzo pomocna w nawadnianiu nas bez dodawania zbędnych kalorii do organizmu.

Jeśli chcesz korzystać z dobrych suplementów na odchudzanie i nie tylko to wejdź na stronę ZnaneLeki.Pl i sprawdź ich najlepsze propozycje.

Wniosek

Możemy wykorzystać podstawę paleolitycznej diety, aby schudnąć, bez obsesji na punkcie naśladowania do litery tego rodzaju żywności, która jest daleka od zrównoważonej dziś, w której mamy różne metody gotowania, inny styl życia, a ponadto istnieje wiele produktów z przetwórstwem przemysłowym, które wcześniej były bardzo oddalone od społeczeństwa.

Oczywiście, te podstawy mogą pomóc rozpocząć dietę, aby schudnąć, ale dodatkowo, ważne jest, aby nie przestać się poruszać, aby stać się bardziej aktywnym i dbać o nasze zdrowie liczenie, w idealny sposób, z profesjonalnymi poradami.

Poznaj również inne diety, które opisujemy na tej stronie: dieta Atkinsadieta śródziemnomorskadieta DASH

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *